לוגו פארמה שאול
איקון משלוחים  משלוח חינם בקניה מעל 190 ₪ איקון טלפון  שירות לקוחות ותמיכה - 02-9914393 אייקון התחברות   התחבר | משתמש חדש  |  אורח/ת
איקון סל קניות   0 מוצרים לקופה

קנאביס

ראשי >קנאביס

איך מוציאים רישיון לקנאביס רפואי?

על מנת לקבל טיפול בקנאביס רפואי בישראל, יש צורך ברישיון להחזקה ושימוש בקנאביס בנוסף למרשמים. ישראל היא מובילה עולמית בחקר השימושים הרפואיים של צמח הקנאביס ומרכיביו. יחד עם זאת, החוק בישראל עדיין מצריך רישיון להחזקה ושימוש של סם מסוכן גם בשימוש הרפואי בקנאביס.

 

מי יכול לקבל רישיון לקנאביס רפואי?

הקריטריונים לרישיון קנאביס רפואי נקבעים על-ידי היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (היק"ר). ההתוויות לטיפול מרוכזות בנוהל 106 המפרט את המצבים הרפואיים והקריטריונים לקבלת אישור לטיפול בקנאביס. טופס הרישום החינמי והידידותי של heally יעזור לך לבחון אם מצבך תואם את הקריטריונים הנדרשים.

התחומים הרפואיים העיקריים בהם ניתן רישיון לקנאביס הם:

  • אונקולוגיה
  • גסטרואנטרולוגיה
  • כאב
  • נוירולוגיה
  • פסיכיאטריה
  • טיפול פליאטיבי

בנוסף ניתן להגיש בקשה במקרים חריגים שלא נכללים בנוהל.

איך מוציאים רישיון קנאביס?

היום רישיון לקנאביס רפואי מונפק גם ישירות על-ידי רופאים, מומחי קנאביס בהכשרת משרד הבריאות. במקרה זה הרישיון מונפק במקום ללא מעורבות ישירה של משרד הבריאות.

עדיין, ניתן להגיש המלצת מומחה אל משרד הבריאות שם הבקשה עוברת לבחינה על-ידי רופאים ללא נוכחות המטופל, בצרוף האישורים הנדרשים.

רישיון ישירות מרופאי קנאביס מורשים

ישנם עשרות רופאים שהוכשרו על-ידי משרד הבריאות לטיפול בקנאביס. רופאים אלו מוסמכים לאשר טיפול בקנאביס רפואי ולהנפיק רישיון במעמד הביקור. באתר זה ניתן לפגוש רופאי קנאביס בפגישת ווידאו אונליין מאובטחת מקצה לקצה. במקרה זה הנפקה מתבצעת באופן מקוון ללא צורך בהגעה למרפאה.

מרגע הנפקת הרישיון המטופלים יכולים לרכוש את הקנאביס בבית מרקחת מורשה.

למטופלים אונקולוגים קיימת האפשרות לקבל את השירות במחלקות האונקולוגיות שבבתי חולים המאפשרים זאת.

הנפקת הרישיון כפופה לשיקול דעת הרופא.ה, בהתאם למצבך הבריאותי ולהתוויות משרד הבריאות.

 

רישיון דרך משרד הבריאות בהמלצת מומחה

ניתן לבקש המלצה מרופאים מומחים בתחום ההתמחות הרפואית הרלוונטית למטופל.ת. במידה והרופא.ה מחליטים להמליץ על הטיפול בקנביס רפואי, הם צריכים למלא בקשה ליק"ר לפי הנחיות מיוחדות לרופא.

לאחר שכל החומרים הנדרשים יתקבלו ביק"ר, הבקשה תועבר לבחינת רופא ביק"ר, בעל הסמכת "מנהל" לפי פקודת הסמים המסוכנים, ולקבלת החלטה בבקשה.

לאחר הבחינה, הרישיון ו/או מכתב התייחסות לבקשה ישלחו אל המטופלים ואל הרופא.ה המטפל.ת.

ניתן להגיש בקשה לדיון חוזר בנוגע להחלטה שניתנה. הבקשה תועבר לדיון של שני רופאים מומחים ביק"ר.


קיבלתי רישיון לקנאביס – מה עכשיו?

לצד רישיון להחזקת קנאביס רפואי, מונפקים מרשמים המפרטים את הטיפול המאושר עבורך. מרשם קנאביס כולל קטגוריות מוצרים ואת אופן הצריכה בכל אחת מהן.

לקנאביס יש פוטנציאל להיטיב עם מצבים רבים, עם זאת, מומלץ לא לצפות להקלה בין לילה מטיפולים מבוססי קנאביס. כמו רוב הטיפולים או שינויים בתזונה, עקביות יכולה להיות חשובה לא פחות מכל היבט אחר של התרופה. חשוב לעקוב אחר הוראות המינון והפרוטוקול לצריכה שפיתחת עם הרופא.ה שלך.

את המוצרים ניתן לרכוש רק בבתי מרקחת מורשים לניפוק קנאביס.